Ważne wydarzenia

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przy opłatku i dźwiękach kolęd 18 grudnia odbyła się Bychawska Wigilia Seniorów.

Świąteczne życzenia trafiły do wszystkich zebranych, do których dołączył także Burmistrz Janusz Urban. Tradycyjne łamanie się opłatkiem było okazją do  przekazywania sobie osobistych życzeń. Przy Wigilijnym stole dzielono się również wspomnieniami z mijającego roku oraz planami na przyszłość. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania, Bychawskiej Radzie Seniorów oraz osobom zaangażowanym w organizację Wigilii Seniorów. Życzymy wszystkim aby ten podniosły nastrój został z nami na dłużej!

Kierownik i pracownicy
OPS w Bychawie

Zdjęcia dzięki uprzejmości UG Bychawa.

Wojewódzkie obchody Dnia Seniora

WOJEWÓDZKI DZIEŃ SENIORA 2021R.

W dniu  27 października 2021r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się konferencja pt. „Wojewódzki Dzień Seniora 2021”. Wydarzenie adresowane było do seniorów z terenu województwa lubelskiego, przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych oraz osób zainteresowanych polityką senioralną. Konferencję otworzył Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski – gospodarz wydarzenia. W trakcie konferencji nastąpiło uroczyste uhonorowanie laureatów konkursów pt. „Gmina przyjazna Seniorom” oraz „Aktywny Senior” ogłoszonych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Celem konkursów było promowanie wielozakresowych działań na rzecz osób starszych przez gminy województwa lubelskiego oraz promowanie Seniorów aktywnie uczestniczących w życiu społeczności lokalnej. Ośrodek Pomocy Społecznej Bychawie zgłosił Panią Ewę Rębecką- przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów w Bychawie do konkursu „Aktywny Senior”. Pani Ewa otrzymała podziękowanie za działalność społeczną, kreatywność i zaangażowanie w realizację przedsięwzięć.
Serdecznie gratulujemy Pani Ewie Rębeckiej i życzymy nieustającej energii do działania na rzecz społeczności lokalnej.

No Such Template. Please Select Valid Template and Try Again.